Od malička milujem zvieratá a tento vzťah pretrváva dodnes. Na záhrade sme vždy mali nejaké zajace, sliepky a mačky. No raz, môj otec priviedol domov psíka – írskeho setra – volali sme ho Deny. Ja si jeho prvé roky moc nepamätám, pretože som bola malá. No o pár rokov neskôr, keď som povyrástla, tak som sa mu začala venovať aj ja a vtedy to začalo – moja láska ku psom. Chodievala som s ním všade. Našej rodine bol naozaj veľmi oddaný. Ako však roky ubiehali, tak aj Deny stárol a vo veku 9tich rokov nás opustil. Vtedy ostalo na našej záhrade strašné ticho, nikto nás pri príchode domov nevítal, bolo to iné...

Po 2 mesiacoch tohto ticha som už nemohla vydržať to prázdno a bolo rozhodnuté - do našej rodiny musí pribudnúť nový štvornožec. Mojim vysnívaním psom bol vždy sibírsky husky a tak som začala hľadať a pátrať po šteniatkach. Vtedy som ešte nevedela na čo je dobrý preukaz pôvodu, a preto sa mojim prvým huskáčom stala KITY. Aj keď jej pôvod síce nemôžem 100 % dokázať, je to člen našej rodiny a hlavne môj vysnívaný pes - fenečka. Som nesmierne rada, že ju mám a že som sa s ňou veľa naučila a jej temperament zvládla. Kity bola však od svojho narodenia veľmi svorková a keď nebola na cvičáku, tak jej chýbala psia spoločnosť. Vtedy som začala rozmýšlať, že jej zadovážim kamarátku.

Voľba padla na chovateľskú stanicu Forjana v Čechách. Zaujali ma rodičia šteniatok, a tak som si jednu fenečku zajednala ešte pred narodením. Pani chovateľka mi po narodení vybrala fenečku a o 7týždňov sme s rodinou išli pre ňu, fenku menom – NATASHA FORJANA domácky nazývaná „ASHA“. Som rada, že ju mám, vyrástla z nej poslušná a milá fenečka s priateľskou povahou, ale nezaprie sa v nej ani malý živel čo sa pozície vo svorke týka a tak sa stala po čase alfou. S Ashkou som sa začala venovať výstavám, v roku 2008 som ju aj zbonitovala. Vďaka nej som si v roku 2009 založila vlastnú chovateľskú stanicu s názvom:Brilliant Devil (FCI).  

Prečo takýto názov? Brilliant znamená úžasný, briliantný a devil – diabol, démon, čo práve huskáčov vystihuje, ale iba v dobrom slova zmysle :o)

Na konci augusta 2011 k nám pribudol ďalší člen rodiny LET´S TWIST AGAIN SADECKIE PIESZCZOCHY nazývaný "IGGY". Iggy k nám prišiel už ako 9 mesačný psík, trochu očakávane ale aj nie, keďže som plánovala psíka-šteniatko, ale nakoniec som prišla k tomuto úžasnému stvoreniu a neľutujem. Má skvelú povahu, rád sa učí nové veci, je stále veselý a bezkonfliktný, úplne zapadol do našej svorky :o)

Cieľom mojej chovateľskej stanice je odchovávať zdravých huskáčov s výbornou povahou, chuťou pracovať, ale aj s pekným exteriérom. Nechystám sa odchovávať veľa vrhov, ale za to si vždy vopred premyslím, s akým psom budem kryť a aby som mala po tom na šteniatka čas, venovať sa im, poriadne si ich užiť a plne socializovať kým odídu do novej rodinky.

Chcela by som sa tu poďakovať aj mojej rodine, ktorá ma podporuje vo všetkom, čo s týmito úžasnými stvoreniami robím. Naši hafani sú a vždy budú plnohodnotnými členmi našej rodiny.